facebook

Silvestr na přehradě Harcov

Letos opět již standartně proběhlo rozloučení se starým rokem na liberecké přehradě. Akce moc hezká, počasí nám přálo, ledu i sněhu dostatek. Návštěva hojná, tak co si ještě více přát.

Hledání dítěte v Hrádku

Akce která proběhla na základě požadavku PČR a HZS LK. Jednalo se o vyhledání malého chlapce, který se ztratil při hře u domu a bylo podezření, že spadl do blízké řeky Nisy. Pátrání trvalo dva dny a bohužel byl chlapec druhý den nalezen utopený v korytě řeky několik stovek metrů od domu. Bohužel i takovéto zásahy někdy absolvujeme.

Předání ocenění hejtmana

Za činnost při povodních v srtpnu 2010 byli někteří členové VPZS oceněni pamětní medailí Hejtmana Libereckého kraje. Slavnostní předání proběhlo před radnicí v Liberci za účasti všech zasahujících složek IZS. Členům VPZS předal ocenění předseda senátu Přemek Sobotka.

Povodně v LK

V průběhu srpnových povodní, které zasáhly Liberecký kraj jsme byli povoláni k zásahu do města Crastava kde byla za pomoci člunu prováděna evakuace obyvatel z okolí náměstí. Po opadnutí vody byla naše jednotka nasazována v různých místech v okolí Chrastavy, Nová Ves, Mníšek... Pomáhali jsme složkám IZS vyprošťovat překážky z…

Hledání pohřešované na přehradě LBC

Na základě podezření z utonutí mladé ženy na přehradě Harcov jsme byli povoláni k provedení vyhledání těla pohřešované osoby. Hledání probíhalo v součinnosti s PČR a HZS jak na mělčině v okolí pláže, tak za použití potápěčů v hloubce u plošiny a v jejím okolí. Tělo ve vodě nebylo nalezeno, ale vše nakonec dopadlo dobře. Mladá dáma byla…

Kotvení pontonů - Kristýna

O víkendu jsme byli trochu pracovat na Kristýně v Hrádku nad Nisou. Jednalo se o instalaci kotevních bodů pro umístění ostrůvků (plastových pontonů) na hladině jezera pro odpočinek plavců. Počasí nám přálo, vše se podařilo řádně ukotvit a umístit, a tak nám nezbívá než doufat, že vše bude řádně sloužit svému účelu.

Potápění na Kristýně

Tak jsme zase jednou v rámci udržování kondice zajeli trošku provětrat a oprášit potápění na naši oblíbenou Kristýnu. Počasí krásné, voda super takže moc hezké potrénování.

Cvičení s HZS - ledy

Na žádost HZS Liberec jsme se podíleli na zajištění výcviku příslušníků HZS v činnostech při záchraně osob propadlých do ledu. Výcvik proběhl na retenční nádrži u Harcovské přehrady. Hasiči si vyzkoušeli techniky záchrany za použití různých dostupných prostředků. Dobrovolníci vyzkoušeli i jak rychle je zasahující neschopen vykon…

Potápění pod ledem Rumchalpa

Krásně nám nasněžilo a zamrzlo. Část nových členů záchranky v rámci zvyšování kvalifikace vyrazila trénovat potápění pod ledem na naši oblíbenou lokalitu Rumchalpa. Voda byla krásná, studená a zamrzlá takže ideální podmínky.

VPZS Liberec, 2024 / Přihlášení členů

web: Global Office s.r.o.