facebook

Silvestr na Liberecké přehradě

Tak jsme opět tradičně ukončili potápěčský rok na liberecké přehradě. Letos nám sice sníh nenapadl, ale přehrada byla krásně zamrzlá. Účast byla opět značná a povedl se i nevšední pochod městem v potápěčském a s náležitým transparentem. Příští rok snad bude i ten sníh.

Vytažení automobilu

Další ostrá akce je za námi. Jednalo se o pomoc při vyhledání a vyproštění dodávkového automobilu zn. Mercedes z částečně zamrzlé vodní plochy. Ve vozidle naštěstí nikdo nebyl, takže vše dopadlo relativně dobře.

Hledání pokladničky

Na žádost KOPIS HZS jsme vyjeli na ostrý výjezd do zatopeného lomu v Liberci k vyhledání pokladničky. Vyhledání bylo provedeno metodou potápěče na laně vedeného návodčím ze břehu. Příruční pokladnička byla v lomu skutečně nalezena a zásah tedy skončil pro nás úspěšně.

Čištění Kristýny

Již poněkolikáté jsme organizovali akci na Kristýně. Hlavním cílem je vyčištění pláží a to jak na suchu, tak pod vodou od všeho, co zde návštěvníci během sezony zapomenou. Jak je z fotografií patrné není toho málo. Nejde však jen o práci, ale také o zábavu a odpočinek. Počasí nám vyšlo dobře, účast také, takže…

Cvičení na Kristýně

Společně s hasiči jsme se účastnili cvičení na vodní nádrži Kristýna v Hrádku nad´Nisou. Hasiči zajistili veškeré technické zázemí a mi jsme jim za to udělali figuranty na výcvik se člunem. Večer se trochu posedělo a pohodovalo, prostě super akce.

Den IZS v Liberci

Za krásného slunečného počasí a naší účasti proběhl v Liberci na Šaldově náměstí den se složkami IZS. Připravili jsem malou ukázku vybavení a hlavně pro zájemce možnost zkusit si potápění v našem malém bazénku. Akce se vydařila na 1. Účast byla veliká takže se těšíme na příští roky.

Dětský den v Jesenném

Opět jsme udělali něco pro uspokojení prcků a v rámci dětského dne záchranka připravila program kde děti vydely ukázku záchrany potápěče. Dále ukázku hystorické výstroje, barokomoru v akci a seskok parašutistů do vody. Mimo to si všichni užili krásné počasí, takže opět vydařená akce.

Dětský den na Kristýně

Opět jsme se podíleli na dětském dnu v Hrádku nad Nisou, který probíhá v areálu vodní bnádrže Kristýna. Tradičně si děti mohly zapotápět v bazénku, prohlédnout si naše vybavení a zajezdit na člunu. Počasí bylo super a všem se akce líbila. Takže snad příští rok opět.  

Nový člun

Díky podpoře Libereckého kraje máme pro potřeby zásahů VPZS nový nafukovací člun. Konečně jsme mobilní i na vodní hladině a to si zaslouží i malou oslavu.

VPZS Liberec, 2023 / Přihlášení členů

web: Global Office s.r.o.